Blog Kategorileri

Bülten

Eleaf İstick Pico-Mega İnceleme

2017-04-10 10:46:03 0 Yazar: Admin Okunma: 48
Eleaf İstick Pico-Mega İnceleme

Eleaf İstick Pico-Mega İnceleme


Geçtiğimiz ay Eleaf markası tarafından satışa sunulan Eleaf iStick Pico modelini  yeni başlayanlara önermeye başladığımız için bir Eleaf iStick Pico mega kullanım kılavuzu hazırlamaya karar verdik. Bu ufacık cihazın bir çok özelliği bulunmakta ve daha önce elektronik sigara kullanmamış kişiler için kullanımı biraz karışık olabileceğini düşünüyoruz.


Eğer Eleaf iStick Pico ve mega nedir diye soracak olursanız buradaki yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.Eleaf iStick Pico mega Kullanım Kılavuzu


Cihazı açmak için pilinizin artı kısmı aşağıya doğru gelecek şekilde yerleştirdikten sonra 5 kere arka arkaya ateşleme düğmesine basınız. iStick Pico açık konumda iken aynı şekilde cihazınızı kapalı konuma getirebilirsiniz. Cihazı kullanmadığınız veya yanınızda taşırken kapalı konuma getirmeyi unutmayın.


Henüz hangi pillerin iStick Pico için uygun olduğunu bilmiyorsanız buradaki yazımızda nereden ve hangi pilleri almanız gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlattık.

Açık konumda olan cihazınızın ateşleme düğmesine 3 kere arka arkaya basın. Daha sonra karşınıza gelecek olan ekranda modun alt kısmında bulunan artı ve eksi tuşları ile ayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz.


Şu an için Wattage – Bypass – Temperature Ti, Ni, SS, M1, M2 ve M3 ayarları bulunmaktadır.


Wattage ayarında iken Kanthal, NiChrome veya Paslanmaz Çelik gibi tellere sahip coileri 1-75 Watt arasında kullanabilirsiniz.


Temperature Ti – Titanyum tellere sahip coillerin kullanıldığı sıcaklık kontrollü ayardır. Sıcaklık Kontrolü hakkında daha fazla bilgi almak için daha önce yazdığımız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.


Temperature Ni – Nikel (Ni200) tellere sahip coillerin kullanıldığı sıcaklık kontrolü ayarıdır.

Temperature SS – Paslanmaz çelik (SS316) tele sahip coilleri isteğe bağlı olarak bu ayarda sıcaklık kontrolü ile veya yukarıda belirttiğimiz gibi Wattage ayarında kullanabilirsiniz.


Temperature M1, M2, M3  – Daha çok ileri düzey kullanıcıların kendi yaptıkları sarımlar için tercih ettikleri tel türleri için kullanılan ayarlardır. Bu ayarlar sayesinde tellerin sıcaklık katsayılarını istediğiniz şekilde cihaza tanıtabilirsiniz. Daha sonra bu ayarların nasıl değiştirildiğine değineceğiz.


Fahrenayt ile santigrat arasında nasıl geçiş yapılır?


Eğer cihazınızı ilk defa kullanıyorsanız büyük ihtimalle fahrenayt ayarı aktif olarak gelecektir. Artı tuşuna 600 fahrenayta gelene kadar basılı tutun ve daha sonra bir daha artı tuşuna basarsanız santigrat ayarına geçiş yapacaktır. Yine aynı şekilde ayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz.


Rezistans nasıl sabitlenir?


Sıcaklık kontrolü hakkındaki yazımızı okuduysanız eğer sıcaklık kontrolü kullanırken rezistansı sabitlemeniz gerektiğini okumuş olmalısınız. Rezistansı sabitlemek için ilk önce kullanmak istediğiniz ayara gelin ve daha sonra ateşleme ve artı tuşlarını aynı anda basılı tutun. Bu işlem sonrasında Ω sembolü yerine kilit simgesi gelecektir. Yine aynı şekilde bu kilidi kaldırabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce tankınızı modunuzdan sökerek oda sıcaklığında 10 dakika beklemeniz gerekmektedir.

Sıcaklık kontrolü kullanırken watt nasıl değiştirilir?


iStick Pico‘yu ilk defa sıcaklık kontrolünde kullanıyorsanız ilk başta 75W ayarlı olarak gelecektir. Watt’ı değiştirmek için 4 kere arka arkaya power tuşuna basarsanız ekranınızda derecenin yazdığı yerde Watt değeri belirecektir ve artık isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.


TCR nasıl ayarlanır?


Kapalı konumda olan iStick Pico’nun ateşleme ve artı tuşlarına ekranda M1 120 yazısı belirene kadar basılı tutun. Artı ve eksi tuşları ile M1, M2 ve M3 arasında geçiş yapabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz memory ayarına gelince bir kereliğine power tuşuna basın. Daha sonra tekrar artı ve eksi tuşları ile katsayıları isteğinize göre değiştirebilirsiniz. İleri düzey kullanıcılar için geçerlidir ve her telin farklı bir sıcaklık katsayısı bulunmaktadır. İlerleyen zamanlarda bu konu hakkında ayrıca yazı yazacağız.


Bypass modu ne işe yarar?


Bypass daha önce mekanik mod kullanmış kişilerin bileceği üzere herhangi bir ayarın yapılamadığı ve cihazınızın sadece piliniz voltajına göre güç verdiği ayardır. İleri düzey kullanıcılara tavsiye edilir. Eğer yeni başlıyorsanız kullandığınız coiller için tavsiye edilen watt değerleri arasında kullanmaya özen gösteriniz.


Eleaf iStick Pico Kısayolları


Stealth Mode: Kullanım sırasında ekran ışığının kapalı olmasını sağlar. Bu özelliği aktif etmek için cihazınız açık konumda iken power ve eksi tuşuna “Stealth ON” yazana kadar basılı tutun. Aynı şekilde kapatabilirsiniz.


Ekranı ters çevirme: Kapalı konumda olan cihazınızda artı ve eksi tuşlarına ekran ters dönene kadar basılı tutun. Aynı şekilde ekranı eski haline çevirebilirsiniz.


Tuş kilidi: Açık konumda olan cihazınızda artı ve eksi tuşlarına aynı anda basılı tutun. Tuş kilidi sadece artı ve eksi tuşlarını kilitlemektedir ve tuşlar kilitli iken normal kullanıma devam edebilirsiniz. Ayarlarınızı yanlışlıkla değiştirmenizi önler.


Pilin voltajını ölçmek için: Cihazı kapalı konuma getirdikten sonra, power tuşu ve eksi tuşuna aynı anda basarak ekranda voltaj belirene kadar basılı tutun.


Cihazın iç sıcaklığını öğrenmek için: Cihazı kapalı konuma getirdikten sonra power tuşuna 10 kere arka arkaya basın. (Cihaz aynı zamanda açılacak 5 defa bastığımız için fakat sonunda kaç derece olduğu ekranda belirecektir.)


Hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek için: Cihazınızı kapalı konuma getirin ve 20 kere arka arkaya power tuşuna basın.


New coil up same down uyarısı


Yeni bir coil kullandığınız zaman (Sadece sıcaklık kontrolü için geçerli) cihazınız size coilin yeni olup olmadığını soracaktır. New coil up same down uyarısı ekranda belirecektir. Eğer yeni bir coil kullanıyorsanız artı tuşuna, coili değiştirmediyseniz eksi tuşuna basarak devam edin.


Atomizer Low Uyarısı


Eğer kullandığınız coilin veya hazırladığınız tel sarımının Wattage/Bypass ayarlarında 0.1Ω ve sıcaklık kotrolünde 0.05Ω altında olduğunda ekranda beliren uyarıdır. Rezistansın kullanılan ayarlar için çok düşük olduğunu gösterir. Doğru coili veya sarımı hazırladığınıza emin olunuz.


Atomizer Short Uyarısı


Olası bir kısa devre durumunda iStick Pico kısa devre koruması devreye girer ve ateşlemenize müsade etmez.


Temp Protection Uyarısı


Protection uyarısı ekranda ayarladığınız sıcaklık değerine ulaşıldığı zaman o değeri koruyabilmek için coile verilen gücü ayarlamaktadır ve bu sayede istenilen sıcaklığı korumaktadır.


Device Too Hot Uyarısı


Eleaf iStick Pico mega belirli bir sıcaklığa ulaştığı zaman koruma amaçlı cihazınızı kapatır ve tekrar sıcaklık düştükten sonra kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer böyle bir uyarı ile karşılaşırsanız pilinizi kontrol etmeyi unutmayın. Pilinizin etrafındaki kaplamanın sağlam olduğuna ve en önemlisi Pico mega için uyumlu pil kullandığınızdan emin olunuz.


Weak Battery


Piliniz bittiği zaman ekranda beliren uyarıdır ve artık pilinizi şarj etmeniz gerekmektedir.Yorumlar

Yorum Yaz

Elektronik Sigara - E Sigara - Joyetech - Smok - Orjinal Satış © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.
<
Elektronik Sigara

Konum Bilgilerimiz

İSTANBUL / PERPA / TÜM TÜRKİYE YE KAPIDA ÖDEME İMKANI

0 0