Blog Kategorileri

Bülten

joyetech evic vtwo mini with cubis pro inceleme

2017-04-10 10:55:42 0 Yazar: Admin Okunma: 54
joyetech evic vtwo mini with cubis pro inceleme

joyetech evic vtwo mini with cubis pro incelemejoyetech evic vtwo mini with kullanım kılavuzu ile hem cihazınızı nasıl doğru ayarlarda kullanabileceğinizi hemde beraberinde gelen tankların nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz. Kullanım kılavuzu en son gelen güncellemeler ile eşzamanlı olarak güncellenmektedir.
joyetech evic vtwo mini with her ne kadar yeni başlayanlara en çok önerilen cihazlardan biri olsa da yeni başlayanlar için biraz karışık bir mod. Bu yüzden nasıl kullanıldığı hakkında emin değilseniz bu yazıyı okumanız sizin için çok faydalı olacaktır.
Henüz pil sahibi değilseniz ve hangi pilleri tercih etmeniz gerektiğini veya nereden temin edebileceğinizi bilmiyorsanız burada ayrıntılı bir şekilde sizler için anlattık. 
Cihazı açmak için 5 kere arka arkaya büyük tuşa (Power Button) basın. Aynı şekilde 5 kere basarak kullanmadığınız zaman cihazı kapatabilirsiniz. Mesela cihazı cebimize koyarken her zaman kapalı konuma getirin, çünkü yanlışlıkla cihazı ateşleyip cihaza ve en önemlisi kendinize zarar verebilirsiniz.
joyetech evic vtwo mini with Sıcaklık kontrolü için yapılmış coilleri power modunda kullananlar özellikle bu kısmı çok fazla dikkate almalıdırlar. Bu sadece Evic VTC Mini için değil bütün sıcaklık kontrollü cihazlar için geçerlidir. Nikel ve titanyum tellerini veya coillerini Power, yani Watt modunda kullanmak sağlığınıza çok zararlıdır, çünkü bu teller belirli bir sıcaklığı geçtiği zaman deforme olup zararlı toksik maddeler yaymaktadırlar. Eğer sıcaklık kontrolü hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz buradaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
joyetech evic vtwo mini with son sürümü, yani 3.03 güncellemesi ile Power, Start, Bypass, Temp NI, Temp TI, Temp SS316 ve TCR ayarlarını barındırıyor. Eğer cihazınızı henüz güncellemediyseniz burada yazdığımız yazıdaki talimatları uygulayarak güncelleyebilirsiniz.
Öncelikle hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek istiyorsanız cihazınızı kapalı konuma getirin ve daha sonra arka arkaya 20 defa power tuşuna basın. 20 kez power tuşuna bastıktan sonra ekranınızda hangi sürümü kullandığınız belirecektir.
V3.02 ve sonrası sürümleri kullananlar aşağıda anlatıldığı gibi ayarların arasında geçiş yapabilirler.
Üç kere power tuşuna basarak en üst satırda yazan Power, Start, Temp Ti vb. yazının yanıp sönmesini sağlayın. En üst satırdaki yazı yanıp sönmeye başladığı zaman artık ayarlar arasında “+” artı tuşuna veya ekranın altında sağdaki tuşa basarak ayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz.  Şu anki sürümü ile Power, Bypass, Start, Temp Ti, Ni, SS316 ve TCR M1, M2, M3 ayarları arasında geçiş yapabilirsiniz.
Örnek vermek gerekirse Temp SS316 moduna geçmek için ekranın en üstünde TEMP yazısı gelene kadar artı tuşuna basın. Daha sonra bir kereliğine eksi tuşuna basarsanız TEMP yazısının yanındaki Ni, Ti veya SS316 yazılarından birinin yanıp söndüğünü göreceksiniz. Eğer SS316 yanıp sönüyorsa zaten istediğiniz ayardasınız demektir. Fakat Ni veya Ti yazıyorsa tekrar “+” artı tuşuna basarak istediğiniz ayara gelene kadar ilerleyin.
Versiyon v3.02 öncesi sürümleri kullanlar ve henüz güncellememiş olanlar aşağıdaki gibi ayarların arasında geçiş yapabilirler.
Bu ayarların arasında geçiş yapabilmek için power tuşuna 3 kere arka arkaya basın, ekranda ilk satırın yanıp söndüğünü görünce, artı ‘+’ tuşuna kullanmak istediğiniz ayara gelene kadar tek tek basın. Eğer olurda istediğiniz ayarı kaçırırsanız artı tuşu ile devam edin, çünkü eksi tuşu ile geriye gidemiyorsunuz. Eksi tuşunu daha sonra ohm değerini sabitlemek veya Amp yerine Puff & Time değerini göstermek için kullanacağız.
TC özelliğine sahip bir cihaz kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biriside ohm değerinin kilitlenmesidir. Bunun için kullandığınız tel moduna gelip power tuşuna 3 kere basınız, ekranda Temp NI veya Temp TI yanıp sönmeye başladıktan sonra ohm değerini gösterdiği satıra gelene kadar eksi tuşuna basın. Ohm değeri  yanıp sönmeye başladığı  zaman artı ‘+’ tuşuna basarak kilitleyin. Bunu yapmamızın sebebi ise bu tellerin ohm değeri telin ısındıkça değişmesidir. Bununla birlikte ohmu sabitleyerek cihazımıza aslında coilin kaç ohm olduğunu bir nevi öğretmiş oluyoruz. Bu işlemi yapmadan önce coilin oda sıcaklığında olması gerekmektedir aksi taktirde rezistans değeri yüksek çıkacaktır. Coili tanka yerleştirdikten sonra oda sıcaklığında 10 dakika bekleyin ve daha sonra tankınızı cihaza takıp rezistansı kilitleyin.
New Coil Right & Same Coil Left Uyarısı
newoldcoilYeni bir coil kullandığınız zaman (TC için geçerli) cihaz size coilin yeni olup olmadığını soracaktır. New Coil Right veya Same Coil Left yazıları ekranda belirecektir. Eğer yeni bir coil kullanıyorsanız artı tuşuna, yani ekranın altında sağ tarafta bulunan tuşa, coili değiştirmediyseniz eksi tuşuna basarak devam edin.
Önemli joyetech evic vtwo mini with Mini kısayolları:
Hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek için: Cihazınızı kapalı konuma getirin ve 20 kere arka arkaya power tuşuna basın.
Stealth Mode:  Bu durumda ekran sadece bir kereliğine power tuşuna bastığınız zaman yanar ve pil tasarrufunun yanında, içerken ekranın gereksiz aydınlanmasını engeller. Bunun için power tuşu ile birlikte eksi tuşuna ekranda “Stealth ON” yazana kadar basılı tutun. Aynı yöntem ile bu özelliği kapatabilirsiniz.
Pilin voltunu ölçmek için: Cihazı kapalı konuma getirdikten sonra, power tuşu ve eksi tuşuna aynı anda basarak ekranda volt değeri belirene kadar basılı tutun.
Cihazın iç sıcaklığını öğrenmek için: Cihazı kapalı konuma getirdikten sonra power tuşuna 10 kere arka arkaya basın. (Cihaz aynı zamanda açılacak 5 defa bastığımız için fakat sonunda kaç derece olduğu ekranda belirecektir.)
Ekranı ters çevirmek için: Kapalı konumda olan cihazınızda artı ve eksi tuşlarına aynı anda basılı tutun ve ekranın ters döndüğünü göreceksiniz. Aynı şekilde eski haline getirebilirsiniz.
Key Lock (Tuş kilidi): Açık olan cihazınızda artı ve eksi tuşlarına aynı anda basılı tutun.
3.02 versiyonu ile gelen logoyu ekrandan kaldırmak için cihazınız açık konumdayken Power ve “+” tuşuna basılı tutun ve daha sonra gelen ekranda eksi tuşuna basarak Off (kapalı) satırına getirerek tekrar Power tuşuna basın.
Ego One Mega & Tron Coilleri Kullanım Kılavuzu
Eğer Cubis tank kullanıyorsaniz bu kısmı atlayabilirsiniz.
Power modunda nikel ve titanyum dışındaki telleri kullanabilirsiniz (Kanthal, NiChrome vb.). Eğer Tron veya Ego One Mega tanklarını kullanıyorsanız, power modunda kullanmanız gereken coiller siyah o-ringlere sahip coillerdir. Sol tarafa görünen coil Tron tankı ile birlikte gelmekte olan 1.0 ohma sahip coildir ve Power modunda kullanılır.

Nikel Coil
Sol tarafta görünen coil ise sadece Temp NI modunda kullanılmalıdır. Joyetech nikel coilleri her zaman mavi renkli o-ringlere sahiptir. Özellikle nikel ısı kontrolü dışında kullanılmamalıdır. Hatta ısı kontrolü altında bile bu telin kullanılmasının ne kadar mantıklı olup olmadığı hala tartışılıyor. Şahsen ben nikel telini kullanmıyorum.

Titanyum Coil
Kırmızı o-ringlere sahip bu coil titanyum tel ile yapılmıştır ve Temp TI modunda kullanılmalıdır.
RDA, RTA kullanıcıları ise Nikel ve Titanyum telleri ile build hazırlarken bu tellerin aralıklı olmalarına dikkat etmelidirler. Dry Burn asla yapılmamalıdır. Zaten düzgün çalışan bir TC cihazı buna müsade etmez ve tel kuru olduğu için teli ısıtmaz.
Cubis Coilleri Kullanım Kılavuzu
Joyetech markasının joyetech evic vtwo mini with tankından sonra çıkardığı Cubis tankı için aşağıdaki coiller bulunmaktadır. Yakın zamanda yeni bir Evic VTC Mini & Cubis setini aldıysanız beraberinde 4 farklı coil ile gelecektir. SS316 tel ile üretilmiş 0.5Ω 1.0Ω, Kantal tel ile üretilmiş Clapton 1.5Ω ve RBA ünitesi set halinde gelmektedir.
Cubis Coilleri
1- SS316 0.5 Ohm Coil
İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ciğere çekim için üretilmiştir ve 15-30 watt aralığında kullanılır.
2- SS316 1.0 Ohm Coil
İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir ve 15-25 watt aralığında kullanılır.
3- Clapton 1.5 Ohm Coil
Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir ve 8-20 watt aralığında kullanılır.
4- SS316 0.6 Ohm Coil
İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir fakat kısıtlı hava kanalına rağmen ciğer çekimi yapılabilir ve 15-28 watt aralığında kullanılır.
5- BF RBA
Tekrar tekrar isteğe göre sarılıp kullanılabilen RBA ilk satın alındığında 0.5 Ohm hazır sarılmış olarak satılır ve tavsiye edilen 25-50 watt arasında kullanılır. Daha sonra artık kendi sarımınızı yaptığınız tele göre kullabilirsiniz.
6- Ni 0.4 Ohm Nikel Coil
Sadece “Temp Ni” sıcaklık kontrolü ile kullanılır ve asla Power modunda kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen sıcaklık aralığı ise 260-290 derece arasındadır. Eğer ayarladığınız sıcaklığa daha hızlı ulaşılmasını istiyorsanız watt değerini yüseltebilirsiniz. Cubis için üretilen Nikel coiller alt kısımlarında mavi renkli oringlere sahiptirler.
7- Ti 0.4 Ohm Titanyum Coil
Sadece “Temp Ti” sıcaklık kontrolü ile kullanılır ve asla Power modunda kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen sıcaklık aralığı ise 230-260 derece arasındadır. Eğer ayarladığınız sıcaklığa daha hızlı ulaşılmasını istiyorsanız watt değerini yüseltebilirsiniz. Cubis için üretilen Titanyum coiller alt kısımlarında kırmızı renkli oringlere sahiptirler.

Yorumlar

Yorum Yaz

Elektronik Sigara - E Sigara - Joyetech - Smok - Orjinal Satış © 2018 - Tüm Hakları Saklıdır.
<
Elektronik Sigara

Konum Bilgilerimiz

İSTANBUL / PERPA / TÜM TÜRKİYE YE KAPIDA ÖDEME İMKANI

0 0